Versenyeztünk szlovákul, angolul és németül…

Nyelvi versenyt szerveztünk 2014. május 14 – én szlovák, angol és német nyelven. A felső tagozatosok 5 fős csoportokban dolgoztak és 5 csoport jött össze . A Piroska és a farkas c. mesét kellett elolvasniuk majd értelmezniük. A hangsúly a szövegértésen alapult. Számukra a verseny nem igényelt külön felkészülést. A csoporton belül volt akinek a német, másoknak inkább az angol ment könnyebben. Egyikük tudása kiegészítette a másikét. A győztes csoport tagjai: Korega Anna, Bartalos Daniela, Király Vivien, Barthalos Kristóf és Plauter Dominika.

A verseny előkészítése kicsit a pedagógusoknak okozott fejtörést a feladatok összeállításában. Arra törekedtünk, hogy képet kapjunk tanulóink jelenlegi nyelvtudásáról, esetleges hiányosságairól .

A tanulók visszajelzései alapján tetszett nekik a verseny, nagyon jó volt az összmunka a csoportokon belül és nagyon jó hangulatban oldották meg a feladatokat. (képek)

Simonics Éva