„Legkedvesebb könyvem”

könyvismertető délután

„Imádom a könyveket, mert amikor olvasom őket, meg tudok feledkezni mindenről. A könyvekben ott lehetsz, ahol szeretnél, azzal, akit szeretsz.“

„Egy olvasó ezernyi életet megél, mielőtt meghal. Az az ember, aki nem olvas, csak egyet.“ (George R. R. Martin)

Azt mondják, a mai gyerekek már nem olvasnak… Számítógép előtt ülnek, táblagépeznek, lógnak a neten… 2014. április 10-én délután nagy örömünkre ismét sikerült erre a gyerekeknek rácáfolniuk. Bebizonyították, hogy igenis vannak ma is jó könyvek, melyek elfeledtetik a hétköznapokat, és nem lehet őket letenni…

Hagyományainkhoz híven ismét megrendeztük azt a „teadélutánt”, melynek során a tanulók legkedvesebb könyvüket mutathatták meg iskolatársaiknak, ezúttal iskolánk felújított könyvtárában. Harmadiktól kilencedik osztályig minden évfolyamból jelentkeztek tanulók, akik felvállalták, hogy elhozzák utolsó olvasmányukat vagy legkedvesebb könyvüket. A 30 bemutatott könyv között akadtak mesekönyvek, lányregények, misztikus kalandregények, de tudományos, ismeretterjesztő könyvek is. A hangulatot javította a sok-sok csipegetnivaló édesség, sós sütemény, tea helyett pedig üdítővel enyhíthették szomjukat. Így aztán nagyon családias légkörben sikerült elbeszélgetni. A tanulók ismertették a könyvek tartalmát, kiemelték kedvenc szereplőjüket, részletüket, de több ízben a családtagtól örökölt vagy kapott könyvet a személyes kapcsolat miatt választották kedvencüknek. Minden könyv után kíváncsian tettek fel egymásnak kérdéseket, figyelmesen követték a beszámolókat, hiszen az utolsó ismertetés után ki kellett választaniuk az 5 legérdekesebbnek tűnő könyvet és a legügyesebb előadót. Így aztán 6-an kaptak még egy-egy apróságot is az emléklap mellé, melyet minden résztvevő hazavihetett. Egyetlen probléma akadt csak: az idő… Túl gyorsan elszaladt. Megegyeztek a résztvevők, hogy egymásnak kölcsönzik majd a bemutatott könyveket, hiszen jobbnál jobb olvasmányokról szerezhettek tudomást.

Mi, tanárok boldogan zártuk be a könyvtár ajtaját, hiszen megnyugodtunk, hogy van remény. Igen, a mai gyerekek is olvasnak! A legjobb motiváció pedig az, ha egymásnak ajánlanak könyveket: Tanár a diáknak, diák a diáknak, de diák is a tanárnak!

(Képek)

Az 5 legtöbb szavazatot kapott könyv:

Mark Lawrence:   Tövisek hercege

Sarah Dessen:    Altatódal