Környezetvédelmi kiállítás

November 18-án, hétfő délután az V. és VI. osztály tanulmányi kiránduláson vett részt a Nagymegyeri Bartók Béla MTNY Alapiskolában. Csicsay Zoltán és Maár Szabó Katalin kíséretében egy olyan kiállítást tekinthettünk meg a szomszédos iskolában, ahol az ártéri területek növény- és állatvilágát ismerhettük meg. Természetfotók, rövid leírások, faragott állatok és egy rövid előadás segítségével kaptunk átfogó képet a Szlovákia területén élő állatokról, növényekről, a táplálékláncról. Az ártéri területek hozzánk nagyon is közel vannak, hiszen a Duna mentén lévő területek nagy része azt a célt szolgálja, hogy árvíz esetén a nagy mennyiségű víz lakatlan területeket árasszon el. 5 fős csoportokban egy kis fülkébe is beülhettünk, ahol egy rövidfilmet nézhettünk meg, de ebben a környezetben olyan volt, mintha mi is az édesvizeinkbe alámerülő „tengeralattjáróban” ülnénk. Érdekes volt alulról megnézni folyóink, tavaink halainak világát, életterét. Nagyon jól éreztük magunkat, sok tapasztalattal tértünk haza.

Bartalos Daniela,

Benedek M. Viktória,