Kilencedikesek osztálykirándulása

2014. június 12-14.

Csütörtökön reggel az iskola elől indultunk a háromnapos osztálykirándulásunkra Simonics Éva osztályfőnökünkkel és Kosár Mónika igazgató nénivel. Kisebb bakival kezdődött, ugyanis Dunaszerdahelyen buszt kellett cserélnünk, de gördülékenyen megoldódott a probléma.

Csehországban a Lednice-i kastély volt az első állomásunk, ahol a gyönyörű épület megtekintése után a hatalmas kastélyparkot kerültük meg.  A híres török minaret csigalépcsőjén többen felmentünk, bevállaltuk a 324 lépcsőt, és 35 m magasról csodáltuk meg a fantasztikus kilátást. Tavak, patakok, sövényből kialakított labirintusok díszítik a parkot, amely után a botanikus kertbe is bementünk. Kissé elfáradva ültünk be a buszba, de a közel négyórás utazás alatt ki is pihentük magunkat. Vacsorára értünk Dvur Králové-ra, ahol egy diákszállóban lettünk elszállásolva. Vacsora után a lányok kosaraztak, a fiúk pedig fociztak. Pénteken reggel kissé álmosan a város főterét néztük meg, majd a híres szafariba látogattunk, a hatalmas állatkertbe, melynek egy része busszal utazható körbe, ahol az állatok hatalmas területen, szabadon kószálnak. A rengeteg különleges állat, az esőerdő mindenki tetszését elnyerte. Sokunknak a szafari busz tetszett a legjobban. Este ismét fociztunk, a labda is beleesett a patakba, de a sofőr bácsi segítségével sikeresen kihalásztuk. Vacsora után karaoke buli volt, hihetetlenül jó hangulatban énekeltünk és táncoltunk, persze a focivébé sem maradhatott ki az éjjeli programunkból. Szombaton reggel összecsomagoltunk, és elindultunk Prágába. Az idegenvezetőnk „eléggé” részletes történelmi áttekintést nyújtott a fantasztikus fővárosról, de sikerült az Orloj-nál megtekintenünk az apostolok kivonulását, láthattuk a várnál az őrségváltást is. A Károly hídon hatalmas tömeggel kellett megbirkóznunk, a tanító nénik igyekeztek bennünket kihalászni a tömegből. A Vencel tér volt a végső állomásunk, ahonnan elégedetten szálltunk fel a hazafelé induló buszra. Szerencsésen, élményekben gazdagon térhettünk haza szüleinkhez.

Köszönjük az iskolának ezt a csodálatos kirándulást!

1.nap                2.nap                3.nap