Adventi koszorú készítése

A munka világa tantárgy keretén belül megismerkedhettünk a koszorúkészítés fortélyaival. A karvai virágkötők ismét ellátogattak hozzánk, 3 diák segített bennünket, akikhez iskolánkból is csatlakozott néhány tanító néni. Aki tudott, hozott otthonról alapanyagokat: alapkoszorút, gyertyákat, díszítőelemeket, drótot. A friss fenyőágakról Tallósi tanító néni gondoskodott. Voltak, akik tobozokkal díszítették, de piros csipkebogyó, gesztenye, színes szalag is került a koszorúkra. Akadtak tanulók, akik asztaldíszt készítettek egy-egy gyertyával, ők az ágakat egy szivacsba szurkálták bele. A díszeket ragasztópisztoly segítségével rögzítettük. A végén mindenki lefújathatta ezüst- vagy aranyspray-vel, de a legtöbben a műhavas sprayt választották.

Minden tanuló gyönyörű asztaldísszel térhetett haza.

Az V. és VII. osztály tanulói nevében is köszönjük a lehetőséget!

Kucsora Réka, Lengyel Barbara, Dinga Angelika