Erdei iskola

2012. május 7. – 2012. május 11.

Látky

Mindenki várakozással tekintett a hosszú útra. Érdekes volt látni a táj változását. Megálltunk Nyitra mellett, ahol a játszótéren kiugráltuk az út fáradtságát. Dél körül megnéztük Besztercebányán a SZNF múzeumát. A tankok, ágyúk, repülőgép láttán megint túl elevenek lettünk. Késő délután végre megérkeztünk Látky faluba, kirakodtunk az autóbuszból. A nehéz bőröndökkel bizony megszenvedtünk, mire felcipeltük a második emeletre!

Az egy hét szórakozással és túrázással telt. Csodaszép helyeket láttunk:

v Bystry vízesés

v fekete balogi kisvasút

v Vidravölgy ( erdei skanzen )

v Haferník rancs ( lovaglás, szalonnasütés )

v Szent Anton kastély ( a Koháry és Coburg családok lakhelye, az év szimbólumaként ismert kastély: 4 bejárat, 12 kémény, 7 árkád, 52 szoba, 365 ablak )

A tűlevelű fák és az eső okozta friss tiszta levegő szinte szokatlan volt számunkra. Még a hosszú sétákat is élveztük.

Bizony sokszor éreztük, hogy most már elég, nem bírunk továbblépni. De megérte!!!

A 3. és 4. osztály tanulói