Úszótanfolyam

Az 5. osztály tanulói április 4-8-a között úszótanfolyamon vettek részt a nagymegyeri Termálfürdőben. Az első napon nagyon izgatottak voltunk, mert az uszoda játszóházába mentünk. Ott egy kis bemelegítés után úszkáltunk egyet. A második napon elkezdtük gyakorolni a mellúszást. Ez mindenkinek elég könnyen ment, és utána ugrálhattunk a partról a vízbe. Minden nap tanultunk valamilyen úszásnemet. Szerdán a gyorsúszás már nehezebbnek bizonyult. Nem ment mindenkinek. A gyakorlás után bemehettünk a pezsgőfürdőbe, ami ugyan nem pezsgett, de kellemes meleg volt. Csütörtökön még megtanultuk a hátúszást és pénteken úszóversenyt rendeztünk.

Az egész osztály nevében mondhatom, hogy nagyon jól éreztük magunkat a tanfolyam során, sokat fejlődött az úszástechnikánk, és biztos vagyok benne, hogy a nyári strandolás során sokkal magabiztosabbak leszünk a vízben.

Rózsa Barnabás, 5. osztályos tanuló