OsztKirand7-8 083

A 7. és a 8.osztály kirándulása

Az idei iskolai kirándulást Magyarországon töltöttük. Mivel közelebbre szerettünk volna menni, ezért Győr városát tűztük ki úticélul. Először a város történelmi emlékműveivel ismerkedtünk meg. Megnéztük a Széchenyi tér pár érdekességét, a bazilikát, amely barokk stílusban épült és ezután nagy lendülettel indultunk neki a városháza felé vezető útnak. Amikor odaértünk nagyon szép látvány tárult elénk, lenyűgözőek voltak azok a korabeli szép épületek. A városháza melletti parkban található az Országzászló nevű emlékmű. Ezek után megnéztük a Szent Ignác nevű templomot is. A város megtekintése után pedig az állatkertbe indultunk. Az állatkertben sok érdekes állatot láttunk és ha akartuk akkor meg is etethettük őket. A sok látnivaló után megéheztünk, ezért az Árkád nevezetű bevásárló központba mentünk el ebédelni. Mindenki a kedvére válogatott a finom ételekből. A kiadós ebéd után elmentünk a Plázában található moziba. Itt több csoportra osztódtunk szét, mivel több filmből is lehetett választani. A csoportokban a létszám különböző volt, de büszkén meséltük egymásnak, hogy mi történt a Kunfu Panda2 a Karib-tenger kalózai és a Rio című filmekben. A filmek érdekesek voltak, mivel 3D-ben nézhettük meg. Ezen az osztálykiránduláson is mindenki jól érezte magát, a buszban hazafelé sokat nevettünk és hazatérve mindenki lelkesen mesélte el az egésznapi élményeit.

Győri Erika
8.oszt.tanuló