HÜLLŐK A LAKI ISKOLÁBAN

2009. november 18-án iskolánk földszinti folyosóján hüllőket tekinthettünk meg. Osztályonként vonultunk le, hogy megtekintsük a kiállítást. Először minden állatot bemutattak, elmesélték a legfontosabb tudnivalókat róluk, hol és milyen körülmények között élnek, mivel táplálkoznak. Utána megnézhettük őket közelebbről, minden hüllő külön akváriumban volt elhelyezve, de a végén néhány kígyót ki is vettek, és megsimogathattuk őket. Voltak különféle kígyók, gyíkok, de még pókok is. Nagyon  örültünk, amikor a gondozók a szemünk láttára etették meg a hüllőket. Néhányan el is borzadtunk, amikor a pici egérkéket elfogyasztották a hatalmas kígyók.

Nagyon érdekes volt a bemutató, hiszen ilyen közel nem gyakran állhatunk ilyen vadon élő állatokhoz, a magyarázatoknak köszönhetően pedig sok értékes információval gazdagodtunk.