Farsang

Itt a farsang, áll a bál… mondja a nóta is, hát itt a farsang, maszkabál… mondjuk mi is mindig, minden év februárjában.

Idén február 26-án rendeztünk meg az iskolai maszkabált a helyi kultúrházban az alsó tagozatosok részére. Kellett a nagy, tágas terem, hiszen szinte minden alsó tagozatos kisdiák beöltözött jelmezbe. A családok ötletességét dicsérve, ebben az évben nagyon sok új, eddig még nem látott, ötletes jelmez került ki a kis családi műhelyekből.

A jelmezek bemutatása után az értékelés következett, ahol az első számú szempont a jelmez ötletessége és munkaigényessége volt. I. helyen egy trópusi gyümölcs az ananász nyert Keszeg Karin személyében, aki elvarázsolta a zsűrit kecsességével. A II. hely egy csodaszép cserepes virágnak jutott Keszeg Kitti személyében. A III. díjat Nagy Kevin nyerte, aki egy óra jelmezébe bújt. A díjkiosztó után természetesen a táncé, a szórakozásé volt a főszerep, Mák Ildikó a Jókai Színház művésznője szórakoztatta a mulatni vágyó gyereksereget. Majd a tomboladíjak kisorsolása következett.

A délelőtt jó hangulatban telt, tartalmasan szórakozott nemcsak a gyermek, de a felnőtt is egyaránt.

Mgr. Puzsér Otília