Erdei iskola

A 3. és a 4. osztály 2010. május 24-étől 28-áig erdei iskolában volt Detvianska Huta-n Kosár Mónika igazgatónő, Puzsér Otília és Tóth Bozsaky Beáta tanító nénik vezetésével.

Tartalmas és gazdag programok kimeríthetetlen kavalkádja várt a 31 gyerkőcre az ott töltött napok során. Az első nap  Besztercebányán egy harci jármű kiállítást tekinthettek meg. A második nap a Požana hegység kápráztatta el őket, lehetőségük nyílt a túra alkalmával egy csodaszép vízesés megtekintésére is. A harmadik nap egy tanulmányi túra során a Vydrovo völgyben megismerkedtek az erdő fontosságával, erdei növényekkel, állatokkal egyaránt. A nap hangulatát egy kisvonattal történő körút is tovább fokozta. A negyedik nap a lovaglásé volt a főszerep. Egy lovas tanyára látogattunk el, ahol mindenki lovagolhatott, gyönyörködhetett a páratlan szépségű tájban és szívhatta magába a friss hegyi levegőt. Minden este tartogatott számukra számos meglepetést. A vidám játékok, a közös bulik és a jó hangulat tette számukra még felejthetetlenebbé ezt a kirándulást. Az utolsó napon Selmecbányán Szent Antal  varázslatos vadászkastélyának megtekintését tűztük ki célul, amely mindenkinek elnyerte a tetszését.

Bízom benne, hogy a közösen eltöltött napok a legszebb élményeik között vésődnek be minden kisdiák emlékezetébe!

Mgr.Puzsér Otília