Egészséges életmód

Szlovákia sajnos nem arról híres, hogy egészséges életet folytatna. A statisztikai adatok is azt mutatják, hogy a világon elsők között vagyunk a szív-és érrendszeri, a daganatos betegségek és a cukorbetegség tekintetében. Bár vannak olyan esetek is, amikor a tünetekért a genetikai meghatározottság felelős, de az esetek túlnyomó többsége a hibás életmódra vezethető vissza. Ezért nagyon fontos, hogy már gyermekkorban ismertessük és felvilágosítsuk gyerekeinket az egészséges életmód alapelveivel. A család szerepe is fontos az egészséges életmódra való nevelésben, mivel az életmódbeli szokásainkat jórészt otthonról hozzuk. Az egészséges életmód 8 alappillére: táplálkozás, testedzés, víz, napfény, mértékletesség, levegő, pihenés, bizalom. A legfontosabb és első helyen a táplálkozás áll, ezért is döntöttünk úgy, hogy megszervezünk egy tanulságos előadást ezzel kapcsolatban. Meghívtuk iskolánkban 2009. október 15-én Bödők Károlyt és Izsák Józsefet, akik tájékoztattak minket hétköznapi táplálkozási szokásainkról. Egy prezentációs előadást tartottak, amelyet kísérletekkel bizonyítva alátámasztottak. Egyre több diák hord tízórai üdítőként kólát, amelyről a gyerekek megtudhatták, hogy mennyi káros anyag található benne és tönkreteszi a fogainkat. Az előadás mindenkinek nagyon tetszett, sokat tanultunk belőle.

Mgr. Bergendi Raffai Zita