DROG – STOP !

2009. november 30-án drogellenes találkozót szerveztünk a helyi kultúrházban. Kurdics Mihály nyugalmazott rendőrezredest kértük fel, tartson egy előadást a gyerekek, szülők és tanárok számára is. Kecskemétről érkezett hozzánk, ahol több évig aktívan harcolt a drogfogyasztás ellen, számos tapasztalattal rendelkezik a fiatalkorúak körében elterjedt kábítószer-fogyasztást illetően.  Egy prezentáció segítségével megdöbbentő adatokat tárt fel, melyeket személyes élményeivel egészítette ki.

A felső tagozatos tanulók számára 13:30-tól, a szülőknek pedig 17.00-tól tartotta meg előadását, amelyen szomorúan kellett szembesülnünk a gyerekeinket fenyegető veszélyekről. Hasznos tanácsokkal látta el a szülőket, mire kell ügyelni, milyen jelekre kellene felfigyelni, hogy még időben segíteni tudjunk az esetleg bajba kerülő gyermekeken. A Szülői Szövetség támogatásának köszönhetően számos tapasztalattal gazdagodva térhetett haza tanuló, tanár, szülő egyaránt.