Aradi vértanúk emlékünnepe

2009. október 6-án is megemlékeztünk az aradi vértanúkról, akik 160 éve 1849. október hatodikán Haynau táborszernagy megtorló intézkedései által vértanúhalált haltak a magyar szabadságharc eszméjéért.

Iskolánk diákjai rádióműsor keretén belül elevenítették fel ismereteiket a szabadságharc és forradalom eseményeiről. Újra elhangzottak a mártírhalált halt tábornokok nevei, felrémlett az arcuk, és tisztelettel adóztunk Batthyány Lajos emléke előtt is, aki az első felelős magyar kormány miniszterelnökeként Pesten az Újépület előtt volt kivégezve.

A 2009. október 9-én falunk lakossága is megemlékezett a vértanúkról, amely ünnepségen többek között iskolánk kilencedikes diákjai segítettek megvalósítani a rendezvényt.

Mgr. Komjáti Szilvia