A papír nem csak arra kell . . .

Életünk során, szinte születéstől, napi kapcsolatba vagyunk a papírral, kisebb-nagyobb dolgainkat, ügyeinket intézzük vele, általa. A mindennapjaink részévé vált, nélküle az élet elképzelhetetlen lenne.

A papírlap, jegyzetfüzet, határidőnapló mindig kéznél van, de hiányuk sok bosszúságot okozhat. Naponta rengeteg papírterméket használunk, „fogyasztunk el“.

Szükségleteink kielégítésére rengeteg fa esik áldozatul. Erdők tűnnek el a Föld felszínéről. Ezért fontos, hogy a felhalmozott papírhulladékot megfelelő módon újrahasznosítsuk, és ezzel sok fa életét mentsük meg.

Ezzel mi, a laki iskola diákjai, is tisztában vagyunk. Ezért szervezzük meg évente kétszer, októberben és májusban, a papírgyűjtést.

Már hagyományosan a 8. osztály tanulói segédkeznek a papír mérésében és begyűjtésében a tanítók felügyelete mellett.

Dicséretet érdemelnek mindazok, kicsik és nagyok, akik fáradságot nem kímélve „kisöpörték a padlást és udvart“, és elhozták a papírhulladékot az iskola udvarán lévő tárolóba, és tettek valamit a tisztább és egészségesebb életkörnyezetért. Köszönjük!

P. S.: „ Ennek a pár mondatnak is egy papír szolgál otthonul.“