ŐSZI  BRIGÁD

Mivel iskolánk környékén nagyon sok a fa, ezért minden ősszel összegyűjtjük a lehullott faleveleket. Az idei brigád október 27-én volt.

A tanárokkal kivonultunk a megadott helyre, ahol mindenki gereblyét, seprűt vagy talicskát fogott, és nekiláttunk a munkának. Otthonról hoztunk kesztyűt, és összeszedtük a szemetet is. Egymás között elosztottuk a szerszámokat, majd amikor elfáradtunk, kicseréltük őket és felváltva pihentünk. Mindenki nagyon elfáradt, de nem panaszkodhattunk, hiszen a tanárok is velünk együtt dolgoztak.

A brigád végén meglepetten láttuk, hogy mennyi falevelet sikerült összegereblyéznünk, és mennyire megszépült iskolánk környéke. Miután leadtuk a szerszámokat, az igazgató néni megdicsért bennünket, és ez igazán jól esett a fárasztó munka után.

Varga Barbara

6.oszt.