Biológiai olimpia

A biológiai olimpia járási fordulója a C kategóriában 2009. február 10.-án, a D kategóriában pedig május 20.-án valósult meg Komáromban a Mariánum szlovák tanítási nyelvű alapiskolában.

A tanulók 3 csoportra voltak szétosztva. A verseny több szakaszból állt, amelyek a következők:

elméleti feladatok megoldása

/a teszt 5.-es és 6.-os tananyagra épült kérdéseket tartalmazott/

40 pont

gyakorlati feladatok megoldása

/a laboratóriumi munka a tanulók kreativitását, ügyességét és kémiai tudását igényelte/

20 pont

projektek prezentálása

/a tanulók körülbelül 10 perces beszédet tartottak az elkészített munkával kapcsolatban, amelyet poszter segítségével mutattak be/

60 pont

Résztvevők:

C kategória:

Fábik Szimóna (8.o.) – Cukorbetegség

A versenyen 38 tanuló vett részt, kevesebben, mint tavaly. Szimóna betegsége ellenére nagyon ügyesen helyt állt és eredményesen a 16. helyen végzett!

D kategória:

Gergely Melinda (7.o.) – Asztma

Kürthy Brenda (7.o.) – Orchidea ápolása

Mocsi Noémi (7.o.) – Gyógynövények és gyógyteák

A versenyen 62 tanuló vett részt, többen, mint tavaly. A mezőny nagyon szoros volt! Gergely Melinda csupán 9 pontot veszített és eredményesen a 22. helyen végzett! Brenda és Noémi pedig szorosan egymás mögött a 42. és 43. helyen, de eredményesen szerepeltek.

Gratulálok a lányoknak és bízom a sikeres folytatásban!

Mgr. Bergendi Raffai Zita