Őszi zsibongó

Iskolánk hagyományőrző intézet, ezért is van immár sokéves hagyománya az őszi zsibongóknak.

Idén október 30-án egy teljes délelőttöt tölthettek az alsó tagozatos diákok kézműves foglalkozásokkal az óvoda épületében. Készítettek különböző állatokat termésekből, hurkapálcikákból képet, virágdíszeket, de a legnagyobb sikere a tökszépségversenynek volt. A gyerekek már napokkal hamarabb elkezdték gyűjteni a különböző színű, nagyságú, formájú tököket. A zsűrinek nagyon nehéz volt a dolga az értéklésnél, mert figyelembe kellett venni a termények egyediességét, különlegességét. A legfontontosabb szempont azonban a tökök szépsége volt, hiszen mégiscsak tökszépséversenyről volt szó.

A díjazás után az iskola épületében kialakítottunk egy őszi sarkat, amit a versenyen bemutatott tökökkel, őszi terményekkel díszítettünk, így még jó ideig gyönyörködhettünk az őszi termények szépségeiben.

Mgr. Kovács Andrea