Gimnasztikaverseny
 2007/2008

2008.március 5-én rendezték meg a gimnasztika versenyt Szentpéteren. Három kategóriában 30 tanuló képviselte iskolánkat. Az első osztályos tanulóktól a kilencedikesekig mindenki részt vehetett a versenyen.

Az A kategóriába tartoztak az 1., 2. és 3. évfolyam tanulói:

Lányok:      Keszeg Kitti, Tóth Tímea, Rácz Fatima, Győri Enikő Anita, Almási Cyntia, Király Vivien, Veres Alexandra.

Fiúk:           Tóth Attila, Kovács Róbert, Barthalos Kristóf, Császár Adrián, Macejko Dávid, Molnár Attila, Kovács Máté.

A B kategóriába tartoztak a 4., 5. és 6. évfolyam tanulói:

Lányok:      Santúr Alexandra, Lőrincz Orsolya, Plauter Edina, Győri Erika, Kardos Eszter, Nagy Klaudia.

Fiúk:           Ádám Zoltán, Kovács Viktor, Győri Máté, Závodny Ferenc, Takács Dávid.

A C kategóriába a 7., 8. és 9. évfolyam diákjai:

Lányok:      Bartal Éva, Kucsora Réka, Barthalos Andrea, Deák Mónika, Mocsi Noémi.

Fiúk:           Szalai Dávid, Vajlik Zoltán, Császár Zsolt, Fónod Dominik, Varga György.

Minden kategóriában 4 versenyszámban mérte össze erejét a csapat. Azzal a különbséggel, hogy az A kategória fiú csapatának nem volt rúdmászás.

A kategória: talajgyakorlat, nyújtó, svédszekrény, padgyakorlat ill. 4*10 m – es csónakfutás időre.

B és C kategória: talajgyakorlat, nyújtó, bakugrás, rúdmászás ill. padgyakorlat.

A gimnasztikaversenyen szerenként kötelező elemeket kellett bemutatni, amit a pontozóbírák értékeltek.

Mi első ízben vettünk részt a versenyen, sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtunk. Fiatal a társaság, így a jövőben nagy reményekkel fordulunk feléjük.

Szép eredményeket értünk el. Az A kategóriában úgy a lányoknál, mint a fiúknál csapatunk a 3. helyen végzett. A B kategóriában a lányok járási 3. helyen a fiúk a 4. helyen végeztek. A C kategóriában pedig a lányok a 3. helyen a fiúk a 2. helyen végeztek. Gratulálunk nekik!

Mgr.Tallósi Tímea