Fizikai olimpia
49. évfolyam

Az idei fizikai olimpia iskolai fordulójába Bajcsi Barnabás felkészítésével a következő tanulók kapcsolódtak be:

8. osztály – F kategória

Farkas Gábor, Filipsky Erik, Kardos Péter

9. osztály – E kategória

Domonkos Tibor,

Farkas Ferenc,

Molnár Andrea

Minden tanulónkat meghívtak a járási fordulóra. Az E és F kategóriák versenye 2008. március 19-én a Komáromi Jókai Mór MTA-n került megrendezésre. Diákjaink az egyes kategóriákban eredményesen szerepeltek, ezt az alábbi táblázat is tükrözi. Az E kategória járási győztese Farkas Ferenc lett, testvére, Gábor az F kategóriában szintén a képzeletbeli dobogóra állhatott harmadik helyével. Diákjaink járási fordulón elért eredményeit az alábbi táblázat tartalmazza, a részletes eredmények a www.ksunitra.sk honlapon tekinthetők meg.

név

kategória

versenyzők száma

helyezés

Farkas Gábor

3.

Kardos Péter

10.

Filipsky Erik

20.

Farkas Ferenc

1.

5.

Domonkos Tibor

9.

Az E kategória járási fordulójának legjobbjai meghívást kaptak a Nyitrán, 2008. április 16-én megrendezett kerületi fordulóra. A meghívottak közt volt Farkas Ferenc és Molnár Andrea is. A kerületi fordulón szintén 4 feladatot kellett megoldani 4 óra alatt. Mindkét tanuló kitűnően helytállt a versenyen, hisz Feri a 8., Andrea pedig a 14. helyen végzett a 34 meghívott versenyző között.

Helyezés

Név

Iskola

Pontok

összes.

Kocmánek Martin

ZŠ Pukanec

Potočár Radovan

G A. Vrábla, Levice

Zajíček Martin

ZŠ O. Cabana s MŠ, Komjatice

Horňák Marián

ZŠ Močenok

8.-9.

Farkas Ferenc

ZŠ s VJM Sokolce

14.

ZŠ s VJM Sokolce

A versenynek 34 résztvevője volt.

Mgr.Bajcsi Barnabás