Elsősegélynyújtó-verseny

A Szlovák Vöröskereszt Komáromi Területi Egyesülete május 12.-én a Komáromi Határőr Utcai Alapiskola udvarán rendezte meg az ifjú elsősegélynyújtók számára évtizedekkel ezelőtt kiötlött össz-szlovákiai verseny járási fordulóját, amely során 24 magyar és szlovák tanítási nyelvű alapiskolai csapat elsősegélynyújtással kapcsolatos elméleti és gyakorlati ismereteiről adott számot.

A megmérettetés 3 részből állt:

1. elsősegély-nyújtási gyakorlatokból: szívmasszás, mesterséges lélegeztetés, sérülések kezelése

2. a Vöröskereszt múltjával és jelenével kapcsolatos kérdések

3. elsősegélynyújtással kapcsolatos elméleti kérdések

A csapatokat hozzáértő egészségügyi szakemberek pontozták. Végül a legeredményesebb résztvevőket oklevelekkel és - szponzori támogatásként kapott – értékes ajándékokkal jutalmazták.

A lakszakállasi alapiskola 6 tagú csapata a következő felállásban szerepelt:

Farkas Réka, Fábik Szimóna, Gergely Alexandra, Győri Evelin, Kucsora Réka és Ollé Roland 7. osztályos tanulók.

A csapat sajnos nem jutott be a legjobb 3 közé, de sikeresen a középmezőnyben végzett!

A tanulók nagyon ügyesen vették az akadályokat, kreatívak voltak a nehézségi feladatok megoldása során és jól válaszolták meg az elméleti kérdéseket! Bízunk benne, hogy jövőre jobb helyezést sikerül kiharcolnunk!