Archimédia 2008

A fizikai olimpia járási kabinetje minden évben megrendezi a hetedikes, fizika iránt érdeklődő tanulók számára az Archimédia versenyt. A verseny az alapiskolás fizikai olimpia G kategóriájának tekinthető. Azok a versenyzők jutnak a járási döntőbe, akik sikeresen megbirkóznak az iskolai forduló 5 feladatával.

Idén a járási döntőt már hagyomány a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola rendezte meg. A versenyen 18 tanuló vett részt. Iskolánkat 5 tanuló képviselte: Farkas Réka, Fábik Szimóna, Kováč Dávid, Nagy Cyntia, Ollé Roland. A versenyen 2 óra alatt kellett megoldaniuk 2 feladatot, valamint egy tesztet. Ilyen típusú teszt először szerepelt az Archimédia járási fordulóján. A két feladatra maximum 10-10 pontot, a tesztre 15 pontot kaphattak a versenyzők.. Az a tanuló lett eredményes, aki a megszerezhető harmincötből legalább 14 pontot szerzett, de két feladatának legalább 5 pontosra kellett sikerülnie. Tanulóink helyezései az alábbiakban tekinthető meg.

Helyez.

Név