Tűvétevők

A 2006/2007-es iskolai évben iskolánk sok kulturális műsoron, nevelési koncerten és előadáson vett részt. A repertoárunkban szerepelt a Tűvétevők című darab, amelyet a Nefisz színjátszó csoport hozott el nekünk.

A darab egy parasztlány férjhez adásáról, az esküvő előtti sürgés-forgásról és egy elveszett tűről szól. Ugyanis ahogy lenni szokott az örömanyák a legizgatottabbak az esküvő előtt, hogy minden annak rendje és módja szerint történjen. A lánykát már egy előre kiválasztott férfiúhoz adják, pedig a szíve már másé. Az egész gazdaságban nagy a nyüzsgés, mindenki jön-megy, a menyasszony pedig egyre idegesebb és szomorúbb, mert látja, reménytelen a helyzete.

A történet végére mégis minden jóra fordul, a tű is megkerül és a lányka is a szerelmével lehet.

Az előadás mindenkinek nagyon tetszett, hatalmas tapssal búcsúztunk tőlük, és reméljük majd az új darabjukkal is ellátogat hozzánk a Nefisz színjátszó csoport.

Csápai Nikoleta

9. osztály