Kenguru
Matematikaverseny
2007

Az idei tanévben újra bekapcsolódtunk a KENGURU Matematikaverseny szlovákiai fordulójába. Ez egy nemzetközi verseny, viszont minden bekapcsolódó ország versenybizottsága adott mértékben változtathat a központi feladatsoron. Ez a nemzeti tantervek közti különbségek miatt ésszerű. Ezidáig a szlovákiai versenyt csak szlovák nyelven lehetett megoldani, ami a magyar tannyelvű iskolák számára nagy hátrányt jelentett. Az idei volt az első év, hogy a tanulóink magyar feladatsorokat kaphattak. Emiatt neveztünk két év kihagyás után újra a versenybe. Az idei év másik pozitívuma az volt, hogy már a másodikos gyerekek is versenyezhettek.

A következő táblázat az iskolánkból benevezett tanulók számát tartalmazza az egyes évfolyamok szerint:

Évfolyam

2

Összesen

45

A verseny eredményeseként végeztek azok a tanulók, akik kategóriájukban a többi tanuló legalább nyolcvan százalékát megelőzték. Iskolánk eredményes tanulói:

*      4. osztály: Plauter Edina,

*      5. osztály: Mocsi Noémi, Tóth Szilvia,

*      6. osztály: Farkas Réka,

*      7. osztály: Kardos Péter,

*      8. osztály: Farkas Ferenc.