Fizikai olimpia
48. évfolyam

Az idei fizikai olimpia iskolai fordulójába Bajcsi Barnabás felkészítésével a következő tanulók kapcsolódtak be:

7. osztály – G kategória    (Archimédiáda)

Kardos Péter, Farkas Gábor

8. osztály – F kategória

Farkas Ferenc, Rákócza Klaudia, Domonkos Tibor, Molnár Andrea

9. osztály – E kategória

Izsóf Máté, Rácz Ágnes, Tóth Árpád

Minden tanulónkat meghívtak a járási fordulókra. Az E és F kategóriák versenye 2007. március 21-én a Komáromi Jókai Mór MTA-n, az Archimédiáda pedig 2007. május 10-én a Komáromi Eötvös Utcai MTA-n került megrendezésre. Diákjaink az egyes kategóriákban eredményesen szerepeltek, ezt az alábbi táblázat is tükrözi. Az E kategória járási győztese Izsóf Máté, az F kategóriáé Farkas Ferenc lett. A részletes eredmények a www.ksunitra.sk honlapon tekinthetők meg.

név

2.

Tóth Árpád

4.

Az E kategória járási fordulójának legjobbjai meghívást kaptak a Nyitrán, 2007. április 17-én megrendezett kerületi fordulóra.  Az E kategóriában szereplő mindhárom tanulónk a meghívottak közt szerepelt. A kerületi fordulón is eredményesek lettek. A 7 járásból meghívott 47 versenyző közül Izsóf Máté a 6., Tóth Árpád a 8., Rácz Ágnes pedig a 26. helyen végzett. A verseny teljes végeredménye a www.fpv.utc.sk/fo honlapon található meg.

Bajcsi Barnabás