Matematikai olimpia

A  matematikai olimpia (MO)   önkéntes verseny, nem függ attól, milyen a tanuló osztályzata számtanból. A matematikai olimpia egyes kategóriáiban alapiskolás tanulók (AI), valamint a nyolcosztályos gimnáziumok (NYG) első négy osztályát látogató diákok együtt versenyeznek.

Z9 kategóriában az AI 9. osztályos tanulói, a NYG 4. osztályos tanulói versenyeznek, valamint a bilingvális gimnáziumok 1. osztályos tanulói.

Z8 kategóriában az AI  8. osztályos tanulói  versenyeznek.

Z7 kategóriában az AI 7. osztályos tanulói és a  NYG 3. osztályos tanulói versenyeznek.

Z6 kategóriában az AI 6. osztályos tanulói és NYG 2. osztályos tanulói versenyeznek.

Z5 kategóriában az AI 5. osztályos tanulói és a NYG 1. osztályos tanulói versenyeznek.

A verseny menete:

Az otthoni fordulóban kategóriánként 6-6 feladatot kell megoldani a diákoknak. A megoldásokat átadják matematikatanáraiknak. Tanárok ellenőrzik és értékelik a feladatok megoldását. Az a diák minősül sikeresnek, aki legalább négy megoldására jó vagy kitűnő osztályzatot kapott. A Z5—Z9 kategóriák esetében az otthoni fordulók sikeres megoldóinak feladatait az értékeléssel együtt az iskola elküldi a matematikai olimpia járási versenybizottságának. A versenybizottság a legjobb megoldókat meghívja a járási fordulóra.

járási fordulóban a versenyzők hasonló jellegű feladatokat kapnak, mint amilyeneket az otthoni fordulóban oldottak meg, ám a zárthelyi megoldásra csak meghatározott időtartam áll rendelkezésükre (a Z5, Z6, Z7, Z8 kategóriákban 2 óra, a Z9 kategóriában 4 óra), a versenyzők külső segítséget sem vehetnek igénybe.

Tanulóink a járási fordulóban nagyon jól képviselték iskolánkat. A meghívott 9 tanulóból 8 tanuló eredményes lett, közülük 4 az első tíz hely egyikén végzett. Az elért eredményeiket a következő táblázat tartalmazza:

Tanuló neve

Helyezés