Laki Matek ´05

2005. november 26-án, szombaton iskolánkban megrendeztük az 1. matematikaversenyt, ami a Laki Matek nevet viseli. Számos környékbeli iskola képviseltette magát, többek között a nagymegyeri , nemesócsai, ekecsi és a  csicsói. Nagy örömünkre szolgált, hogy a magyarországi baráti iskolánk, a dabronci is elfogadta a meghívásunkat.

A mi iskolánk ebben az évben két csapatot indított, mivel az aranyosi iskola nem tudott eleget tenni a meghívásnak.

A kétfordulós versenyen a 6., 7. és 8. osztályos tanulók vettek részt. Délelőtt a diákok egyénileg versenyeztek. Korosztályuknak megfelelő feladatokat oldottak, míg a második fordulóban háromtagú csapatukkal dolgoztak.

A diákok kedvence a második forduló volt, ahol egy matematikai mese helytelen állításait kellett megtalálni.

A két fordulót ebéd kapcsolta össze.

Az eredményhirdetés előtt mindenki izgatottan várta a zsűri döntését. A versenyzők közül senki nem távozott üres kézzel. Az első három helyezett értékes serleget is kapott. A többi versenyzőt könyvjutalommal és emléklappal díjazták.

A verseny végén mindenki elégedetten és mosolyogva hagyta el iskolánk épületét. A tervek szerint jövőre bővül a versenyzők száma és még izgalmasabb lesz a LAKI MATEK ´06.

Rácz  Ágnes

8. osztályos tanuló