K A T E D R A
2006

A Katedra folyóirat matematika versenyének két része volt. Az első rész levelező, melyben a tanulók tanítóik, Mgr. Bajcsi Barnabás és Mgr. Kovács Béla, segítségével oldottak meg feladatokat. A levelező részt követte a második rész, az  országos döntő, ahová az első rész legjobb versenyzőit hívták meg, iskolánként 5.-8. évfolyamokból 1 diákot, a 9. évfolyamból 2 diákot.

A Katedra matematikaversenyének 2006. május 5-én és 6-án, Dunaszerdahelyen rendezett  országos döntőjén  a 114 meghívottból 111 tanuló vett részt. A döntő mindkét fordulójának feladatsorait ezúttal is Károlyi Károly, a Tolna Megyei Matematikai Tehetséggondozó Alapítvány (Bátaszék) elnöke állította össze.

Az igényes feladatok megoldására (május 5-én délelőtt és délután) kétszer 90 perc állt a versenyzők rendelkezésére. A tanulóknak mindkét fordulóban 5-5 feladatot kellett megoldaniuk.

A döntőbe jutott tanulók teljesítménye nagyon változó volt. Az ötödikesek a pontok 29,5%-át, a hatodikosok a 42,9%-át, a hetedikesek a 35,0%-át, a nyolcadikosok a 46,9%-át, a kilencedikesek a 43,2%-át szerezték meg.

Szombaton, a díjkiosztás alkalmával Hodossy Gyula, a Katedra Alapítvány igazgatója értékelte a matematikaversenyt, majd Bugár István, a Slovak Telecom a.s. alelnöke köszöntötte a versenyzőket és tanáraikat. Károlyi Károly és Horváth Géza a matematikaverseny 2005/2006-os évfolyamát értékelte, majd Vatašcin Éva közölte a döntő végeredményét:

5. osztály

13.

Fábik Szimóna

Kovács Béla

Az országos döntőn 19-en vettek részt.

7.osztály

2.

I.

Farkas Ferenc

Bajcsi Barnabás

Az országos döntőn 21-en vettek részt.

8.osztály

5.

II.

Izsóf Máté

Kovács Béla

Az országos döntőn 18-an vettek részt.

9. osztály

4.

II.

Vajlik Attila

18.

III.

Vajlik Noémi

Bajcsi Barnabás

Az országos döntőn 29-en vettek részt.

Mgr. Kovács Béla