Archimédia 2006

A fizikai olimpia járási vezetősége minden évben megrendezi a hetedikes, fizika iránt érdeklődő tanulók számára az Archimédia versenyt. A verseny az alapiskolás fizikai olimpia G kategóriájának tekinthető. Azok a versenyzők jutnak a járási döntőbe, akik sikeresen megbirkóznak az iskolai forduló 5 feladatával.

Idén a járási döntőt már hagyomány a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola rendezte meg. A versenyen 37 tanuló vett részt. Iskolánkat 6 tanuló képviselte: Farkas Ferenc, Domonkos Tibor, Molnár Andrea, Kürthy Andrea, Rákócza Klaudia, Iriček Zsanett. A versenyen 2 óra alatt kellett megoldaniuk 3 feladatot. Minden feladatra 10 pontot kaphattak. Az a tanuló lett eredményes, aki a megszerezhető harmincból legalább 12 pontot szerzett, de két feladatának legalább 5 pontosra kellett sikerülnie. Eredményeink:

Név

Pontszám