Szép magyar beszéd

Iskolánk tanulói a „Szép magyar beszéd” fogalmazó-, szövegfeldolgozó- és előadó versenyen is évek óta remekül megállják a helyüket. A 2003/2004-es tanévben nyolc tanulónk kapcsolódott be ebbe a versenybe:

Takács Viktória,
Majer Barbara,
Németh Enikő

hetedik osztályos tanulók

Csémi Andrea,
Domonkos Emese,
Jassa Noémi,
Nagy Hajnalka,
Kucsora Anikó

kilencedik osztályos tanulók

Az iskolai fordulót 2004. február 9-én rendeztük meg, melyen a tanulók a következő feladatokkal birkóztak meg:

1.      Szövegalkotás – fogalmazás, majd a fogalmazott szöveg szabad előadása

Témák:        a) Még most is bánt a lelkiismeret – elmélkedés élmény alapján

b) Jaj, de ügyetlen voltam! – elbeszélés barátomnak

c) Ilyenek a felnőttek – jellemzés

d) Új évezredbe léptünk - riport településünk polgármesterével helységünk távlati fejlesztéséről, elhangzik az iskolarádióban

2.      Szövegfelolvasás – Bárczi Géza: A magyar nyelv életrajza

Az egyes feladatokra 15-15 perc állt a tanulók rendelkezésére. Az iskolai forduló eredménye:

1.      hely: Jassa Noémi

2.      hely: Domonkos Emese

3.      hely: Csémi Andrea

Iskolánkat a járási fordulón 2004. február 24-én Jassa Noémi képviselte, ahol már nemcsak a két megszokott feladattal, hanem egy harmadikkal is meg kellett a versenyzőknek küzdeniük:

1.      Kötelező szöveg felolvasása – Jakab István: „Zsidó zsinagóga” és egyebek

2.      Szabadon választott szöveg felolvasása – Örkény István: A magunk megvalósításának néhány változata

3.      Szövegalkotás – 4 téma közül választhattak a versenyzők:

a)     A pályaválasztás nem könnyű feladat, de ránk most ez vár – értekezés

b)     Sutba veled iskolatáska! (Én ilyennek képzelem a XXI. század iskoláját) - fantasztikus elbeszélés

c)      A család nélkül az ember reszket a világűrben – értekezés

d)     Bemutatom legkedvesebb barátomat – jellemzés

Jassa Noémi a 22 versenyző közül a 12. helyen végzett, amellyel a „Szép magyar beszéd” járási fordulóján nagy örömünkre eredményes lett.

Összeállította: Mgr.Krascsenics Renáta