PAPÍRGYŰJTÉS AZ ISKOLÁNKBAN

2004. május 12.

Iskolánkban minden évben papírgyűjtést szervezünk, amelynek bevételét a szülői szövetség igyekszik felhasználni a tanulók érdekeinek megfelelően.

Az idei tanévben is sikeresen megszerveztük, 2004. május 12-én került rá sor. Az előző évek tapasztalatai alapján a tanulókat már jóval előtte figyelmeztettük a papírgyűjtésre, ennek köszönhetően a diákok az akcióba ügyesen bevonták a falu apraját-nagyját, a szülőket, nagyszülőket, szomszédokat… Mivel diákjaink négy faluból látogatják iskolánkat, a papírgyűjtést három helyszínen rendeztük meg: Bogyán, Gelléren és Lakszakállason. Mind a három helyszínen bebiztosítottuk a mérlegeket, a tárolókat, a bejegyzéshez előkészített névsorokat, és persze a legfontosabbat: a tanulókat, akik a begyűjtött papírt segítették lemérni és elhelyezni. A tavalyihoz képest most az időjárás is kedvezően alakult, így már kora délután gyülekezni kezdtek a tanulók a papírcsomagokkal.

A diákok aktivitása mindnyájunkat meglepte, hiszen soha nem látott mennyiségű papírt sikerült összegyűjteniük. A tavalyi évben sem lehetett okunk panaszra, hiszen tavaly 70 q-t sikerült összegyűjtenünk. A mostani azonban minden várakozásunkat felülmúlta: 91,40 q.

Külön dicséretet érdemelnek azok a tanulók, akik nem sajnálták szabad délutánjukat, és kemény és fárasztó munkájukkal elősegítették a hatalmas mennyiségű papír begyűjtését, mérését és felpakolását. Ezek a tanulók, pedig a következők: Fügedi Zsolt, Nagy Tibor, Paksi Gergely, Paksi Réka, Kovács Géza, Vass Zoltán, Takács István, Varga Attila, Kovács Péter, Plauter Gergő, Krnčan Milan, Huszár Tibor, Jaszkó Gyula, Dorozlai Marian, László Gyuri, Jaszkó Balázs, Rákóczi István, Plauter Róbert, Petróczi Zsolt.

A sikeres akciónknak köszönhetően a szülői szövetség 11 782,- koronához jutott hozzá mindössze egy délután munkájának köszönhetően.

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani azoknak a szülőknek és tanulóknak, akik segítsége nélkül ez az akció nem valósulhatott volna meg!!!

Legtöbb papírt gyűjtő tanulóink:

Alsó tagozat

Rákócza