A biológiai olimpia (BO) három kategóriában került megrendezésre: állat-, növény- és ásványtan. A tanulókat Macejko Tímea készítette fel a versenyre. Az iskolai fordulóba a következő tanulók kapcsolódtak be:

*      Állattan: Ímely Szabina (6.oszt.) és Rácz Ágnes (6.oszt.);

*      Növénytan: Majer Barbara (7.oszt.).

Mindhármukat meghívták a járási fordulóra is, amely 2004. április 20-án került megrendezésre Komáromban. A versenyen ugyanazon kategóriában szerepeltek a különböző évfolyamok diákjai, így például a hatodikosok együtt a kilencedikesekkel. A versenyt nehezítette az is, hogy csak szlovák nyelven versenyezhettek diákjaink!!! A verseny három fordulóból állt: teszt, felismerés, gyakorlati rész. A nehézségek ellenére jól szerepeltek:

*      Ímely Szabina az előkelő 7. helyen, Rácz Ágnes a 9. helyen végzett a kategóriájukban. Mindketten eredményesen szerepeltek, ráadásul ők lettek a legjobb hatodikosok, csak idősebb diákok előzték meg őket.

*      Majer Barbara a 8. helyen végzett a növénytan kategóriában.

Mgr. Macejko Tímea