Archimédiász

A hetedikes tanulók részére évente megrendezésre kerül az Archimédiász (Archimediada) elnevezésű fizikai verseny, amely a fizikai olimpiáda G kategóriájának felel meg. A verseny iskolai fordulóval kezdődik, melynek során a tanulók 6 feladatot dolgoznak ki. A feladatok nagyon igényesek. A járási versenyre az iskolai forduló eredményes tanulóit hívják meg. Az idei évben a következő tanulók vettek részt az iskolai fordulón: Németh Enikő, Majer Barbara, Tarcsi Tamás, Vajlik Attila, Vajlik Noémi. A versenyre Bajcsi Barnabás készítette fel őket.

Mindnyájan meghívást kaptak a járási fordulóra, amely 2004. május 12-én került megrendezésre Komáromban. Sajnos Németh Enikő betegség miatt nem vett részt a versenyen.  A járási fordulón három feladatot kellett megoldani, melyekre egyenként 10 pontot kaphattak. Eredményes az a tanuló lett, aki legalább 12 pontot gyűjtött, de két feladatára minimálisan 5 pontot kellett kapnia. Mind a négy tanulónk eredményesen szerepelt:

Név

Pontszám